Opóźnienia w modernizacji linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz przedłużają się do 2024 roku

Wszystko wskazuje na to, że końcowa faza modernizacji linii kolejowej nr 25, łączącej Skarżysko-Kamienną z Sandomierzem, zostanie ukończona dopiero w drugiej połowie 2024 roku. W ten sposób, pasażerowie oraz przewoźnicy towarowi muszą liczyć się z dalszymi utrudnieniami i opóźnieniami. Przyczyną tak długiego wydłużenia czasu prac jest konieczność zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej na tej trasie.

Informację o planach modernizacji linii kolejowej między Skarżyskiem-Kamienną a Sandomierzem, ogłosiły PKP PLK rok temu. Pierwotnie prace miały zakończyć się do końca 2023 roku, co już wówczas stanowiło znaczne opóźnienie względem wcześniej zakładanego terminu – planowano bowiem ukończyć je o dwa lata wcześniej. Jednak jak się okazało pod koniec grudnia, nawet ten przesunięty harmonogram nie zostanie dotrzymany.

Tym samym, PKP Intercity poinformowało, że pasażerowie pociągów IC „Witos” i „San” będą zmuszeni korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej co najmniej do czerwca. Zatem, wydaje się, że opóźnienia w modernizacji linii kolejowej będą jeszcze bardziej odczuwalne dla podróżujących tą trasą.