Zaniedbanie skweru na osiedlu Piastowskim między ulicą Wioślarską a Obrzyca wzdłuż Zamenhofa

Mieszkaniec naszego miasta, który nie mógł dłużej patrzeć na zaniedbanie skweru znajdującego się na osiedlu Piastowskim, pomiędzy ulicami Wioślarską i Obrzyca, napisał do nas list. Na tym obszarze, wzdłuż ulicy Zamenhofa, spółdzielnia mieszkaniowa nie sprząta już od ponad roku. Zawsze była odpowiedzialna za utrzymanie czystości na tym terenie, ale od czasu remontu Ronda Rataje zredukowała swoją działalność sprzątającą do połowy skweru. Druga część jest zaniedbana – pełna śmieci, zarośniętej trawy i połamanych gałęzi drzew.

Nasz czytelnik wyraził swoje zaniepokojenie stanem tego miejsca, które kiedyś tętniło życiem – dzieci bawiły się tam, a dorosłym oferowało chwilę relaksu na łonie natury. Teraz jest tam tragedia – pisze. Poprosił nas o pomocy w ustaleniu, kto będzie odpowiedzialny za sprzątanie tego miejsca.

Zgłosiliśmy ten problem do Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych, ale okazało się, że teren nie jest pod jej opieką. Wskazano nam do Zarządu Zieleni Miejskiego, jednak i oni zaprzeczyli swojej odpowiedzialności za ten obszar. Po wielu próbach ustaliliśmy, że obszar jest sprzątany interwencyjnie przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami.

Jak informuje zastępczyni dyrektorki Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP, Katarzyna Przybysz, skwer na osiedlu Piastowskim między ulicą Wioślarską a ulicą Obrzyca wzdłuż Zamenhofa (obręb: Rataje, ark. 10, dz. 42/6) jest porządkowany przez ten wydział w ramach interwencyjnego porządkowania nieruchomości. Prace porządkowe zostaną wykonane jak najszybciej – dodaje.