W parku Rataje przybędzie nowych drzew. Poznań na wiosnę się zieleni!

Wiosenne prace w poznańskim Zarządzie Zieleni ruszyły pełną parą. Do końca kwietnia w całym mieście przybędzie setki nowych nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów. Nie ominie to również parku Rataje.

Wśród nowych drzew, jakie pojawią się w parku, są między innymi klony jesionolistne, platany, dęby, daglezję, lipy drobnolistne oraz jesiony wyniosłe. Wybierano te drzewa, które są dostosowane do wymagających warunków w mieście. Warto dodać, że każde nasadzenie było starannie wybierane tak, aby przyjęło się w nowym gruncie.

Drzewka wsadzone w ziemię, są zabezpieczone specjalnymi palikami i osłonami tak, aby mogły spokojnie przyjąć się w nowym miejscu. Nie będzie im straszny ani porywisty wiatr ani ulewny deszcz. Najwięcej nowych nasadzeń pojawi się na ulicy Wyspiańskiego, Grobla, Krzyżowej, Międzymoście, Wilczak i Księdza Józefa. Sporo nowych drzew pojawi się również w parku Rataje.

W podsumowaniu ubiegłego roku, Poznań chwalił się, że posadził co najmniej czterdzieści tysięcy nowych drzew. W tym roku z pewnością pobije ten rekord!