Nowe biurowce przy rondzie Rataje. Projekty zaskakują!

Nietuzinkowa bryła, maksymalna wysokość i ciekawe rozwiązania architektoniczne. To wszystko sprawia, że makieta z wizualizacją nowych biurowców przy rondzie Rataje zadziwia i pozostaje w pamięci na dłużej. Jedno jest pewne- niebawem przybędzie przestrzeni biurowej na Ratajach!

Bezpośrednim wykonawcą całego projektu znajdującego się między ulicami Jana Pawła II , Łacina i Aleją Komedy jest spółka TMT. Za zakup terenu o powierzchni nieco ponad 5000 metrów kwadratowych zapłaciła osiemnaście i pół miliona złotych. Już teraz wiadomo, że nowo wybudowany biurowiec będzie miał wysokość 60 metrów.

Specyfikacja nowego obiektu imponuje. Będzie składał się z 15 kondygnacji i być całkowicie w duchu ekologicznym. Wykonawca chwali się, że zastosowane zostały tam panele fotowoltaiczne, a także koncepcja zielonego dachu. W podziemiach przygotowano również garaż na 87 samochodów.

Projektem zajęła się pracownia EASST Architects, który nadał mu nazwę „Industrial”. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku i trwać około osiemnaście miesięcy.