W Polskę na majówkę – TOP 4 pomysły na udany długi weekend!

Zbliżający się majowy weekend na horyzoncie, a ty wciąż szukasz pomysłu na atrakcyjną wycieczkę? Miejsc w Polsce wartych odwiedzenia na majówce jest znacznie więcej niż myślisz i to niekoniecznie tych najbardziej oklepanych. Jeśli korki i tłumy to nie twoja bajka, wybierz jeden z poniższych kierunków. Nie tyko wypoczniesz, ale także dowiesz się mnóstwa ciekawych informacji!

1.      Nad polskie morze, ale inaczej

Początek maja to jeszcze nie jest idealna pora na słoneczne kąpiele na nadbałtyckich plażach. To nie oznacza, że trzeba rezygnować ze zdrowego powietrza i oczyszczającego nadmorskiego klimatu. Planując majówkowy wyjazd nad polskie morze, raczej zrezygnuj z okolic Zatoki Gdańskiej i innych najpopularniejszych kurortów. Zabierz samochód a na nim rowery! Przykładowo od Trójmiasta do Władysławowa ciągnie się doskonała trasa dla miłośników jednośladów. Znajdziesz tutaj miejsca na brzegu Bałtyku, gdzie nie spotkasz żadnej innej żywej duszy.

2.      Skarby województwa świętokrzyskiego

W tym rejonie Polski nie brakuje atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wycieczkę można zacząć od Tokarni i skansenu, a następnie odwiedzić ruiny zamku w Chęcinach. To właśnie w okolicy Kielc znajduje się malownicza jaskinia Raj, dąb Bartek, Sanktuarium św. Krzyża i Łysa Góra. Można tu zaplanować zarówno trasy piesze, jak i rowerowe czy samochodowe. W miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań wypożyczalnia aut to miejsce, w którym znajdziesz pojazd idealny na potrzeby zapalonego podróżnika. Dzięki temu dojedziesz w świętokrzyskie z każdej części Polski.

3.      Z dziką naturą za pan brat!

Na aktywną majówkę najlepiej wybrać Roztoczański Park Narodowy. Malownicze lasy, ale i kilka zalewów to propozycja zarówno dla wędrowców, jak i zapalonych plażowiczów. Chcesz nauczyć najmłodszych szacunku do przyrody? Koniecznie zajrzyj do klimatycznej zagrody w Guciowie, koników polskich w Zwierzyńcu czy do Szczebrzeszyna śladami słynnego bajkowego chrząszcza.

4.      Fantazyjne Góry Stołowe

To idealny cel majówkowy dla zwolenników malowniczych pejzaży, ale także wędrowców z wyobraźnią. Fantazyjne kształty Skalnego Miasta pobudzą starszych i młodszych odkrywców. Góry Stołowe są pełne przystępnych turystycznie szlaków, ale warto uwzględnić także odwiedziny w tutejszych kłodzkich zdrojach.

To zaledwie namiastka pomysłów na oryginalny weekend majowy. Zarezerwuj samochód w najbliższej wypożyczalni, podróż tak, jak chcesz i ciesz się Polską!