W nowym szpitalu dziecięcym pojawili się pierwsi pacjenci!

W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka pojawili się pierwsi pacjenci. Dla niezorientowanych – możemy mówić o największym szpitalu pediatrycznym w regionie.

Efekt współpracy

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka można określić efektem współpracy marszałka województwa i prezydenta Poznania. Jak będzie z działaniem, jeszcze nie wiemy, ale wszyscy mają spore oczekiwania. Oczekiwania są oczywiście uzasadnione – mamy do czynienia z nowoczesnym szpitalem, który może przyjąć ponad 350 dzieci. Wypada również podkreślić, że po raz pierwszy możemy mówić o Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przeznaczonym dla najmłodszych mieszkańców województwa. O konieczności stworzenia takiego miejsca rozmawiano już dawno temu, ale od rozmów do budowy droga jest daleka. Możliwe, że niektórzy zadają sobie teraz pytanie, co by było, gdyby Szpitalny Oddział Ratunkowy dla najmłodszych powstał wcześniej?

Inwestycja pochłonęła ok. 460 mln zł. Na kwotę tą składają się pieniądze pochodzące z budżetu województwa, funduszy unijnych i finansowania rządowego.

Wieści z Poznania znajdziesz także tutaj.