Sezon wakacyjny przynosi zmiany w rozkładzie jazdy poznańskich tramwajów z uwagi na planowane remonty

Od nadchodzącej soboty aż do pierwszego dnia września, mieszkańcy Poznania muszą liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu tramwajów. Powodem są zaplanowane na okres wakacji remonty torowisk, które obejmą obszar wokół mostu Dworcowego oraz ronda Starołęka.

Poznański urząd miejski podkreślił w oficjalnym komunikacie, że konieczność przeprowadzenia prac remontowych wynika z niezadowalającego stanu infrastruktury torowej w wymienionych rejonach. W efekcie, przez czas trwania prac wprowadzone zostaną modyfikacje w rozkładzie jazdy dotyczące linii tramwajowych o numerach: 5, 6, 10, 13, 14 i 18. Ponadto, na okres wakacji zawieszone zostały kursy linii nr 11, 12, 17 i 19. Ich rolę częściowo przejmą tymczasowe linie o numerach 97 i 92, które zostaną uruchomione specjalnie na czas trwania remontów.

Urząd Miasta Poznania poinformował również, że planowane prace remontowe przy moście Dworcowym obejmują przede wszystkim wymianę konstrukcji torowiska. W miejscu skrzyżowania ulic Głogowskiej i Roosevelta z mostem zamontowane zostaną nowe tory i rozjazdy. Prace będą miały również na celu wymianę nawierzchni drogowej w obrębie torów na moście oraz modernizację systemu sterowania zwrotnicami. Zaznaczono jednak, że planowane prace nie obejmują peronów przystankowych.