Zaskakujące zachowanie mężczyzny w Poznaniu: podejrzenia o użycie "narkotyku zombie"

Internet obiegło ostatnio niepokojące wideo pochodzące z dzielnicy Rataje w Poznaniu. Filmik przedstawia osobę, której nietuzinkowe, a wręcz przerażające zachowanie sugeruje, że mógł on być pod wpływem tzw. „narkotyku zombie”, czyli fentanylu. Autor nagrania opisuje, że pokazana na filmie osoba po pewnym czasie „zastygła w bezruchu, przybierając skuloną postać”.

Twórca filmu, który udostępnił go na platformie X, relacjonuje, że przez ćwierć godziny nie potrafił nawiązać kontaktu z głównym bohaterem nagrania. Na publikowanym materiale widoczne jest, jak z trudem utrzymujący się na nogach mężczyzna, skłania się ku przodowi, mając swobodnie opuszczone ręce i głowę oraz dyskretnie kołysząc się. Z raportu twórcy materiału wynika, że nie był on jedyną osobą na miejscu wydarzeń. Towarzyszył mu drugi mężczyzna, który jak powiedział autor „znajdował się nago pod budynkiem przedszkola”.

Jeden z użytkowników sieci, komentując nagranie, potwierdził, że był świadkiem, jak policjanci odwozili drugiego mężczyznę, który bez odzieży spoczywał pod przedszkolem.