Program Centrum a przeprowadzka drzew

Zastanawiasz się nad tym, co się dzieje z drzewami, które znikają spod hotelu Rzymskiego? Sytuacja może zaskakiwać, ale prawda jest taka, że nie ma się czemu dziwić. Ważne jest też to, że chodzi o Program Centrum.

Klony pospolite i cisy pośrednie

Przeprowadzka dotyczy klonów pospolitych i cisów pośrednich. Powierzchnia przesadzonych drzew wynosi 59 m2. Warto również podkreślić, że drzewa mają trafić do Parku Rataje. Cała operacja ma związek z ustalonymi pracami – drzewa uniemożliwiały realizację określonych planów.

Ktoś może zapytać, co się stanie, jeśli roślinność nie wznowi wegetacji? Od razu odpowiadając, temat ten został poruszony przez miasto. Dokładnie mówiąc, poinformowano o 3-letniej pielęgnacji gwarancyjnej i obowiązkach wykonawcy inwestycji – pod uwagę bierze się wymianę na egzemplarze o takich samych parametrach. Co więcej, ewentualna wymiana odbyłaby się na koszt wykonawcy inwestycji.

Warto również podkreślić, że za jakiś czas możemy spodziewać się posadzenia dębów kolumnowych. 36 drzew ma stworzyć nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego i ul. Paderewskiego.