Trawnik w parku Jana Pawła II został rozryty przez dziki

Spacerowanie nocą może okazać się niebezpieczne, czego najlepszym dowodem jest to, co wydało się w parku Jana Pawła II. Mówiąc wprost – dziki zajęły się rozryciem trawnika.

Miasto bezradne?

Zachowanie dzików to poważny problem i nie chodzi tylko o park Jana Pawła II – choć trzeba też przyznać, że możemy mówić o kolejnej wizycie tych zwierząt. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że problem z zachowaniem dzików dotyczy całego miasta. Warto też wziąć pod uwagę to, co dzieje się, gdy zwierzęta te rozrabiają. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne jest wezwanie strażników miejskich. W dalszej kolejności informacja trafia do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Co więcej, to właśnie Centrum Zarządzania Kryzysowego odpowiada za ewentualne interwencje. Wypada również odnotować, że w parku Jana Pawła II znajdują się tabliczki ostrzegające przed dzikami. Nastawienia tych zwierząt raczej nie zmienią, ale mogą kogoś uratować.

Niemniej jednak pozostaje mieć nadzieję, że dziki w końcu zostaną poskromione. Chyba wszyscy widzą, że mamy do czynienia z walką i to walką, którą miasto przegrywa.