Przebudowa Ronda Rataje a utrudnienia dla pieszych

Przebudowa Ronda Rataje to bez wątpienia dobra wiadomość. Jeżeli można zrobić coś lepiej, to dążenie do tego należy pochwalić. Niemniej jednak trzeba pamiętać również o okresie przejściowym – okresie, podczas którego trwa przebudowa.

Zbyt duże problemy?

Przebudowa musi wiązać się z utrudnieniami, to oczywiste. Wypada jednak zadać sobie pytanie, czy sytuacja na Rondzie Rataje jest pod kontrolą? Jeśli nie znasz realiów, dobrze wiedzieć, że należy spodziewać się nierównej nawierzchni, dziur i wysokich krawężników. Niektórzy mogą uznać pretensje za przesadzone, ale zastrzeżenia są jak najbardziej uzasadnione. Zresztą należy odnotować, że o problemie wiedzą odpowiednie osoby. Warto również podkreślić, że pojawiła się obawa dotycząca zabezpieczenia prowadzonych prac – obawa ta pojawiła się ze strony Rady Osiedla Rataje. Co by nie mówić, trzeba wszystko sprawdzić, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że przebudowa nie przebiega zgodnie z planem. Pozostaje mieć nadzieję, że z upływem czasu sytuacja zacznie się stabilizować.