Poznań zdobędzie Puchar Rowerowej Stolicy Polski?

Czerwiec to okres, podczas którego trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mowa o tym nie przez przypadek – Poznań po raz pierwszy powalczy o puchar.

Co można powiedzieć o rywalizacji?

Bardzo prawdopodobne, że wiele osób zadaje sobie pytanie, jak przebiegają zmagania? Odpowiedź jest prosta – wszystko sprowadza się do pobrania odpowiedniej aplikacji – aplikacja rejestruje trasy i przebyte kilometry (uczestnicy sami wybierają trasę). Jak się można domyślić, przebyte kilometry są zliczane i na tej podstawie dochodzi do wyłonienia zwycięzców. Ważne jest również to, że nie ma żadnych ograniczeń lokalizacyjnych. Mówiąc wprost – jeżeli przebywasz poza Poznaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby walczyć dla stolicy Wielkopolski. Gdyby pojawiła się jakaś wątpliwość, musisz wiedzieć, że dotyczy to całego świata.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 50 miast (to największa frekwencja od początku imprezy). Istotne jest też to, że Nowa Sól stanie przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu. Ewentualna wygrana oznacza, że puchar stanie się własnością miasta. Co więcej, jest to jedyne miasto, które wygrywa – przed nami trzecia edycja zmagań.