Wykończenie wnętrz – na co zwrócić uwagę?

Po skończonym remoncie nowego mieszkania przychodzi długo oczekiwana chwila. Czas na aranżację wnętrza. Zaczynamy od podstawowych kwestii, jak kolor ścian, rodzaj podłogi i glazury czy dobór drzwi wewnętrznych. Następnie przychodzi pora na meble oraz inne elementy wystroju. Podstawowa zasada, którą należy się kierować podczas zakupów, to zachowanie spójności. Wszystkie detale aranżacji danego pomieszczenia powinny do siebie pasować i nawzajem się dopełniać.

Dobranie źródeł światła wydaje się stosunkowo łatwym zadaniem, lecz nie trudno tu o popełnienie błędów, które będą rzutować na całą aranżację. Poniższy poradnik przygotowaliśmy właśnie dlatego, aby pomóc w ich uniknięciu.

Jak dopasować nowoczesne lampy do wnętrza?

Wybór oświetlenia domu lub mieszkania to często kwestia, której nie poświęca się wystarczająco wiele uwagi. Dzieje się tak m.in. dlatego, że to znacznie mniejsza inwestycja, niż wykończenie ścian i podłóg czy zakup mebli. To właśnie te prace uznawane są za najbardziej istotne, aby stworzyć swoją wymarzoną przestrzeń, optymalnie dostosowaną do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb, wliczając w to kwestie estetyczne. Lampy traktuje się jako dodatkowy element dekoracyjny, dlatego dobiera się je głównie pod kątem designu czy kolorystyki. Sytuacja zmienia się kompletnie po zmroku, gdy o wyglądzie całego pomieszczenia decyduje sztuczne oświetlenie. Powinno właściwie rozchodzić się po całej powierzchni, dochodząc w najdalsze zakamarki. W większych pomieszczeniach taki efekt można osiągnąć stosując kilka różnych rodzajów oświetlenia. Poza głównym źródłem, czyli lampą sufitową lub halogenami w suficie podwieszanym, warto dodać oświetlenie punktowe – szczególnie przydatne w miejscach pracy, jak biurka czy blaty kuchenne – a także stricte dekoracyjne. Nie muszą to być koniecznie modele jednego producenta, choć wtedy najłatwiej dobrać je do siebie pod względem wyglądu. W kwestii takiej, jak nowoczesne lampy Orlicki Design to producent proponujący wiele zróżnicowanych rozwiązań. Jego oferta, dostępna w naszym sklepie, obejmuje wszystkie rodzaje oświetlenia. To produkty, które pod względem funkcjonalności oraz designu znajdą zastosowanie nawet w najbardziej wymagających wnętrzach.

Nowoczesne lampy Orlicki Design – dlaczego warto?

W dużym salonie lub otwartej kuchni nie obędzie się bez kilku źródeł światła. Nad częścią odpoczynkową oraz jadalnią można umieścić lampy wiszące albo zastąpić lub dopełnić je oświetleniem wpuszczanym w sufit podwieszany. Doskonałym uzupełnieniem będą np. eleganckie kinkiety na ścianach, a także dekoracyjne lampki wolnostojące. To wszystko można znaleźć w ofercie renomowanej marki Orlicki Design, która dba nie tylko o wysoką jakość i funkcjonalność swoich produktów, ale także o ich atrakcyjny wygląd. W katalogu znajdują się przede wszystkim nowoczesne lampy, idealnie sprawdzające się w przypadku współczesnych trendów wnętrzarskich. Orlicki Design stawia na elegancką prostotę, korespondującą ze szczególnie popularnymi stylami minimalistycznymi, jednak oferta obejmuje także modele o bardziej finezyjnych projektach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.