Paweł Tomczyk wypożyczony do Stali Mielec

Autor: Jakub Czaplicki
Paweł Tomczyk

Lech Poznań wypożyczył swojego gracza beniaminkowi ligi czyli Stali Mielec. Paweł Tomczyk wzmocni atak mieleckiej drużyny.

Czy Tomczyk dostanie dużo szans na grę w Stali?

Zespół z Bułgarskiej przedłużył właśnie kontrakt z napastnikiem Tomczykiem. Młody zawodnik w tym sezonie nie zagra jednak w Lechu a zostanie wypożyczony do mieleckiej Stali. Beniaminek ligi zapewnił sobie opcję pierwokupu 22-latka.

W zeszłym sezonie Paweł Tomczyk pojawił się 17 razy na boisku. Występy te nie były jednak zbyt długie. Zawodnik przeważnie wchodził w drugiej połowie i zaliczył jedynie 340 minut gry. Napastnik zdołał 3 razy trafił do bramki rywali.

Zawodnik otrzymał więcej minut w drugoligowych rezerwach Kolejorza. Tomczyk zagrał tam w 12 spotkaniach, w których strzelił 6 bramek. Gra w drugiej lidze, nie odpowiada jednak młodemu piłkarzowi dlatego też, Lech wypożycza go do mieleckiej Stali. Pierwszym graczem w ataku Lecha w przyszłym sezonie będzie Mikael Ishak.

Tomczyk jest wychowankiem Akademii Lecha Poznań a także samego Kolejorza. We wcześniejszych latach wypożyczany był min. do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Piasta Gliwice.

Przeczytaj również:

Mateusz Czyżycki zagra w Warcie Poznań

Lech skompletował swój sztab szkoleniowy

You may also like