Paweł Tomczyk wypożyczony do Stali Mielec

Paweł Tomczyk

Lech Poznań wypożyczył swojego gracza beniaminkowi ligi czyli Stali Mielec. Paweł Tomczyk wzmocni atak mieleckiej drużyny.

Czy Tomczyk dostanie dużo szans na grę w Stali?

Zespół z Bułgarskiej przedłużył właśnie kontrakt z napastnikiem Tomczykiem. Młody zawodnik w tym sezonie nie zagra jednak w Lechu a zostanie wypożyczony do mieleckiej Stali. Beniaminek ligi zapewnił sobie opcję pierwokupu 22-latka.

W zeszłym sezonie Paweł Tomczyk pojawił się 17 razy na boisku. Występy te nie były jednak zbyt długie. Zawodnik przeważnie wchodził w drugiej połowie i zaliczył jedynie 340 minut gry. Napastnik zdołał 3 razy trafił do bramki rywali.

Zawodnik otrzymał więcej minut w drugoligowych rezerwach Kolejorza. Tomczyk zagrał tam w 12 spotkaniach, w których strzelił 6 bramek. Gra w drugiej lidze, nie odpowiada jednak młodemu piłkarzowi dlatego też, Lech wypożycza go do mieleckiej Stali. Pierwszym graczem w ataku Lecha w przyszłym sezonie będzie Mikael Ishak.

Tomczyk jest wychowankiem Akademii Lecha Poznań a także samego Kolejorza. We wcześniejszych latach wypożyczany był min. do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Piasta Gliwice.

Przeczytaj również:

Mateusz Czyżycki zagra w Warcie Poznań

Lech skompletował swój sztab szkoleniowy