Lider Lecha Poznań zostaje w zespole na kolejne 2 lata

Pedro Tiba

Pedro Tiba zostaje na dłużej w Lechu Poznań. 32-letni Portugalczyk podpisał z Kolejorzem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok.

Kluczowy zawodnik postanowił zostać

Portugalczyk trafił na Bułgarską latem 2018 roku. Lech zakupił zawodnika za milion euro z portugalskiej SC Bragi. Pedro Tiba szybko zaaklimatyzował się w poznańskiej drużynie. Portugalczyk rozegrał ponad 70 spotkań w Kolejorzu. Tylko w zeszłym sezonie w ponad 30 meczach zaliczył 2 trafienia i 8 asyst.

„Pedro to kluczowa postać naszego zespołu. Bardzo zależało nam na przedłużeniu z nim kontraktu. Napastnik posiada duże doświadczenie wyniesione z portugalskich i hiszpańskich boisk. Wiedzę tę chętnie przekazuje młodym zawodnikom, którzy dopiero co wchodzą do pierwszego składu. Już w pierwszym sezonie widać było, że połączenie doświadczenia z młodością sprawdza się bardzo dobrze.” – powiedział dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

„Zakochałem się w tym klubie od początku mojej przygody z nią. Tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo dlatego też ta decyzja była logiczna z obu stron. Przez ten czas, który spędziłem w Lechu nie myślałem wcale o tym, aby zmieniać klub. Chcę dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej potrafię.” – mówi Pedro Tiba

Przeczytaj również:

Paweł Tomczyk wypożyczony do Stali Mielec

Lech skompletował swój sztab szkoleniowy