Lech skompletował swój sztab szkoleniowy

Dariusz Żuraw

Sztab szkoleniowy Lecha Poznań na nowy sezon został już skompletowany. Nowymi asystentami Dariusza Żurawia zostali Janusz Góra oraz Dariusz Dudka.

Zmiany kadrowe w Lechu Poznań

Po zakończeniu sezonu 2019/2020 poznański klub pożegnał się z Dariuszem Skrzypczakiem a także przesunął do rezerw Karola Bartkowiaka. W tej sytuacji drużyna z Bułgarskiej musiała rozejrzeć się za nowymi pracownikami.

Pierwszym z asystentów Dariusza Żurawia został więc Janusz Góra. Powracający do ojczyzny trener w przeszłości grał w kadrze Polski a także występował min. w Śląsku Wrocław. Od wielu lat mieszkał za granicą gdzie pracował w młodzieżowych drużynach klubu Red Bull Salzburg a także trenował austriacki FC Liefering.

„Za Januszem Górą stoi ogromne doświadczenie jakie zdobył podczas swojego pobytu za granicą. Praca w takiej marce jak Red Bull Salzburg mówi z resztą sama za siebie. Wraz z Januszem wyznajemy bardzo podobną filozofię gry, dlatego też liczę na owocną współpracę.” – powiedział Dariusz Żuraw.

Drugim z asystentów Żurawia w przyszłym sezonie będzie Dariusz Dudka. 65-krotny reprezentant Polski z Lechem związany jest od 2015 roku. Początkowo grał w zespole a także pełnił rolę kapitana. Po zakończeniu zawodniczej kariery pracował w Akademii Lecha Poznań.

„Darek był moją prawą ręką na boisku. Świetnie spisywał się jako kapitan zespołu. Bardzo pomagał rozwijać się piłkarsko młodym graczom. Przygotowywaliśmy Darka do roli asystenta już od jakiegoś czasu.” – mówi pierwszy trener Kolejorza.

Sztab szkoleniowy dopełniają jeszcze:

  • Łukasz Becella – asystent-analityk
  • Hubert Barański – analityk
  • Michał Chamera – trener bramkarzy
  • Karol Kikut – przygotowanie fizyczne
  • Andrzej Kasprzak – przygotowanie fizyczne

Przeczytaj również:

Młody zawodnik Lecha odchodzi do Miedzi

Walkower na inaugurację żużlowego sezonu.