Konrad Handzlik pierwszym wzmocnieniem Warty

Konrad Handzlik

Tegoroczny beniaminek Ekstraklasy czyli Warta Poznań dokonała właśnie pierwszy transfer podczas letniego okienka transferowego. Do zespołu dołączył Konrad Handzlik.

Wzmocnienie wprost z Grudziądza

Konrad Handzlik jest wychowankiem Wisły Kraków. Białą Gwiazdę opuścił jednak w 2015 roku. Następnie grał w rezerwach Legii Warszawa a także Zagłębiu Sosnowiec. Swoje ostatnie 3 lata spędził w Olimpii Grudziądz. 22-letni piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z Zielonymi. Umowa posiada również klauzulę przedłużenia jej o kolejny rok. W zeszłym sezonie Konrad Handzlik zaliczył 21 występów oraz 7 asyst na poziomie 1 ligi.

„Zawodnik ten jest dla nas niebywałym wzmocnieniem na pozycji ofensywnego pomocnika. Handzlik będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie z Robertem Janickim. Konrad to młody ale doświadczony zawodnik.” – powiedział dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf.

„Z dyrektorem Warty rozmawiałem już w styczniu. Bardzo spodobało mi się wtedy jego wizja oraz podejście do gry. Mimo złapania przeze mnie kontuzji w późniejszym okresie Warta i tak postanowiła na mnie postawić. Kontrakt z zespołem podpisałem jeszcze przed finałem baraży, więc nie wiedziałem czy w przyszłym sezonie zostanę w 1 lidze czy zagram w Ekstraklasie. Już długi czas obserwowałem budowę tego zespołu. Połączenie doświadczonych graczy z młodymi zawodnikami daje bardzo fajną równowagę w drużynie. Uważam, że wykonuję duży krok w moim piłkarskim rozwoju.” – mówi w wywiadzie Handzlik.

Przeczytaj również:

Lech skompletował swój sztab szkoleniowy

Młody zawodnik Lecha odchodzi do Miedzi