Odnowiony Dworzec Rataje ponownie otwarty dla użytkowników

Dworzec Rataje w Poznaniu, po gruntownym remoncie, jest już dostępny dla poznaniaków i pracowników ZTM. Również punkt obsługi klienta ZTM, mieszczący się na terenie dworca, wznowił swoją działalność od czwartku, 28 września. Renowacja przyniosła znaczącą poprawę warunków w budynku, a także wprowadzenie nowych udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Budynek dworca autobusowego Rataje przeszedł istotną metamorfozę w zakresie rozmieszczenia pomieszczeń. Zarządzający obiektem PIM podkreślają, że układ wnętrza został zoptymalizowany pod kątem funkcjonalności. Część ścian działowych została usunięta i zastąpiona nowymi, co pozwoliło na efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Prace renowacyjne obejmowały również wymianę niektórych elementów stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo, wszystkie pomieszczenia otrzymały nowe umeblowanie. Szczególną uwagę zwrócono na modernizację poczekalni oraz pomieszczeń socjalnych – te teraz są nie tylko odnowione, ale również w pełni wyposażone. Nie zapomniano także o udogodnieniach sanitarnej – toalety i punkt obsługi klienta ZTM również zostały poddane renowacji.