Nowe zasady parkowania w centrum handlowym Posnania

Od 21 sierpnia wprowadzona została opłata za parkowanie dla klientów korzystających z usług Centrum Handlowego Posnania, którzy decydują się na dotarcie do obiektu własnym samochodem oraz planują poświęcić na zakupy więcej niż trzy godziny. Szlabany na wjazdach zostały opuszczone. Cztery godziny bezpłatnego parkowania przysługują klientom kina Helios oraz dla użytkowników aplikacji Posnanii. Po przekroczeniu darmowego limitu, każda następna godzina postoju jest już płatna i kosztuje 5 złotych.

Posnania od początku swej działalności stawiała na komfort klientów, a wprowadzenie opłat za parkowanie ma temu służyć. Zarząd centrum miał nadzieję, że zmiana zasad spowoduje zniknięcie z parkingu samochodów mieszkańców i pracowników pobliskich osiedli i biur, którzy notorycznie parkowali swoje pojazdy na parkingach Posnanii na długie godziny, uniemożliwiając tym samym klientom skorzystanie z tych miejsc.

Regularni klienci centrum zauważyli znaczący spadek liczby samochodów zaparkowanych na posiadłościach Posnanii. Jednak pytanie brzmi – dokąd one zniknęły? „Czy nie byłoby interesujące, gdyby media zajęły się sprawą parkowania na osiedlach ratajskich przez mieszkańców sąsiednich gmin? Odkąd w Posnanii wprowadzono opłaty za parkowanie, ci ludzie zajmują miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców Rataj i korzystają z publicznego transportu. Na przykład w godzinach popołudniowych, jest trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, co wcześniej nie stanowiło problemu” – napisał do nas Czytelnik o imieniu Andrzej.