Lotny Festiwal Piwa – co to takiego?

Picie piwa może wzbudzać negatywne skojarzenia, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Niemniej jednak warto pamiętać o perspektywie – najlepszym dowodem na to jest trwający właśnie Lotny Festiwal Piwa.

Co wiemy o tej nowości?

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o nowości, która ma szansę zagościć w Poznaniu na dłużej. Wypada także dodać, że możemy mówić o pojawieniu się twórców najlepszych piw kraftowych – to wiele znaczy. Nie ulega wątpliwości, że mowa o osobach, które gwarantują wiele interesujących informacji. Zresztą wystarczy powiedzieć, że nie zabraknie paneli edukacyjnych, podczas których eksperci odniosą się do tajników warzenia czy europejskiego i polskiego rynku.

Ktoś może zapytać, co z degustacjami? Gdyby ktoś zastanawiał się nad degustacjami, oczywiście zadbano o tego rodzaju atrakcję (jak tak można powiedzieć). Warto jednak pamiętać o tym, że degustacje to tylko namiastka tego, czego należy się spodziewać. Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji, nie pozostaje nic innego jak dokładne zapoznanie się z planem wydarzenia.

Wypada również odnotować, że Lotny Festiwal Piwa rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Wszystko odbywa się na Placu Wolności. Wstęp wolny.