Interaktywne znaczniki przykładem troski o niewidomych i słabowidzących

Wokół nas wiele się dzieje i można przypuszczać, że nie zawsze zwracamy uwagę na innych. Na ten temat możemy rozmawiać bardzo długo, czego dowodem są choćby osoby niewidome i słabowidzące.

Specjalne znaczniki

Na wstępie należy podkreślić, że od soboty tramwaje z pasażerami kursują do ul. Włodarskiej. Wypada także dodać, że jest to pierwsza część trasy tramwajowej na Naramowice.

Miasto zadbało, aby podróże odzwierciedlały oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Ktoś może stwierdzić, że to tylko słowa, ale nic podobnego, gdyż możemy mówić o ułatwieniach dla niepełnosprawnych. Co więcej, zatrzymamy się przy systemie Totupoint – niewykluczone, że rozwiązanie to jest dla wielu ludzi tajemnicą.

System Totupoint to udogodnienie powstałe z myślą o problemach, jakie mają osoby niewidome lub słabowidzące. Działanie wiąże się z kostkami umieszczonymi na określonych przystankach. Ważne jest też to, że chodzi o kostki, które współpracują z aplikacją na smartfony. Krótko mówiąc, mamy do czynienia ze swego rodzaju znacznikami.

Warto również wiedzieć, że na całej trasie umieszczono aż 26 takich znaczników.