Jastrzębia Góra – idealne miejsce na spokojny wypoczynek

Choć wielu osobom urlop nad Bałtykiem kojarzy się głównie z zatłoczonymi plażami oraz wszechobecnym gwarem, zapewniamy, że wcale nie musi to tak wyglądać. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce w otoczeniu natury, z dala od głównych ośrodków turystycznych. Jedno z nich to niewątpliwie Jastrzębia Góra. To wieś znana z pięknych krajobrazów oraz atmosfery pozwalającej na wyciszenie i wypoczynek. Poszukując kurortu innego niż wszystkie, warto się nią zainteresować. Przyjrzyjmy się Jastrzębiej Górze nieco bliżej.

Wczasy nad morzem w Jastrzębiej Górze w niezwykłym otoczeniu

Jastrzębią Górę zdecydowanie wyróżnia lokalizacja. Znajduje się ona w najbardziej wysuniętej na północ części kraju. Umieszczono tam Gwiazdę Północy. To kamień sygnalizujący, że to właśnie dany punkt.

Z pewnością trzeba odwiedzić również plażę, będącą dumą tej niewielkiej wsi. Zróżnicowana linia brzegowa sprzyja długim spacerom i pieszym wycieczkom. Od wschodniej strony można cieszyć się kamienistym podłożem przypominającym północne brzegi Morza Bałtyckiego. Z kolei na zachodzie dominuje piaszczysta plaża. Musimy też wspomnieć o linii klifów o zróżnicowanej wysokości. Inna niezwykła atrakcja to Jastrzębski Klif o wysokości 33 m, co czyni go najwyższym na wybrzeżu Bałtyku. Niewątpliwie warto także udać się na latarnię morską Rozewie, najstarszą na całym polskim wybrzeżu. Co więcej, nieopodal działa Muzeum Latarnictwa Morskiego. Wszystko to sprawia, że wczasy w hotelu nad morzem w Jastrzębiej Górze to świetny pomysł. Na tym jednak nie koniec!

Jastrzębia Góra dla miłośników przyrody

Miłośnicy spokojnego wypoczynku w pobliżu natury docenią bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Zachwyca on florą i fauną, którą można do woli obserwować i fotografować. Poza tym panuje tam szczególny mikroklimat. Wysoka zawartość jodu w powietrzu wspaniale wpływa na zdrowie. Ten cenny pierwiastek wzmacnia organizm. Dotyczy to zwłaszcza ludzi z chorobami tarczycy oraz płuc. Właśnie dlatego wizyta w Jastrzębiej Górze bardzo dobrze zrobi osobom, którym zależy na powrocie do zdrowia i przyspieszeniu rekonwalescencji. Spokój i czyste powietrze to ważni sprzymierzeńcy w walce o dobry stan organizmu. Podpowiadamy, że świetny czas na odwiedziny w celach zdrowotnych to jesień lub zima. Wówczas jodu jest w powietrzu najwięcej, z kolei turystów zdecydowanie najmniej.

Ciekawa część parku to Lisi Jar, czyli wąwóz zmierzający aż do Bałtyku. Osiąga głębokość do 50 m. Na jego zboczach rosną buki mające nawet 100 lat! Jak widać, w Jastrzębiej Górze nie brakuje miejsc idealnych na piesze wędrówki.

Wczasy w hotelu nad morzem w Jastrzębiej Górze

Ta niewielka wieś zasługuje na uwagę z jeszcze jednego powodu. Mieści się tam hotel Astor, w którym cudownie wypoczniemy o każdej porze roku. Panuje w nim wyjątkowa gościnność oraz ciepła atmosfera, dzięki czemu okazuje się znakomitym wyborem dla osób chcących naprawdę zregenerować siły. W hotelu skorzystamy np. ze SPA oraz strefy wellness. Zapewniamy, że wczasy w hotelu nad morzem w Jastrzębiej Górze staną się niezapomniane.