Nieskomplikowane urzędowe pisma? To możliwe!

Urzędowe pisma wydają się niezwykle skomplikowane? Jeżeli masz kłopot ze zrozumieniem jakichś informacji, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że mowa o dość częstym problemie. Warto też zadać sobie pytanie, czy mowa o problemie, z którym można coś zrobić?

Poznański magistrat chce pomóc

Pewnie jest to pytanie, w przypadku którego należy liczyć się z różnymi odpowiedziami – temat można określić kontrowersyjnym. Z drugiej strony poznański magistrat zamierza udowadniać, że pisma nie muszą oznaczać komplikacji. Zresztą wystarczy powiedzieć, że mamy już poradnik dla pracowników UMP, a to nie koniec! Gdyby komuś zależało na konkretach, można usłyszeć choćby o szkoleniach dotyczących tworzenia pisemnych wypowiedzi.

Dobrze też spojrzeć na sytuację zupełnie inaczej – czy wiesz, że dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Prostego Języka? Można powiedzieć, że w obecnych czasach świętujemy dosłownie wszystko, ale nie zmienia to faktu, że warto pamiętać o prostym języku. Wypada również odnotować, że przez prosty język należy rozumieć treść zrozumiałą przy pierwszej lekturze. Teoretycznie proste, ale jak pewnie wiesz, teoria nie zawsze ma przełożenie na praktykę.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że praca poznańskiego magistratu przyniesie satysfakcjonujące efekty. Ponadto ruch poznańskiego magistratu może przełożyć się na analogiczne działania w innych miastach.