Już niedługo czeka nas 13. PKO Poznań Półmaraton

Zbliża się 13. PKO Poznań Półmaraton – wydarzenie to zaplanowane jest na 17 października. Jeżeli chcesz wystartować, masz na to szansę – zapisy trwają do 16 października lub wyczerpania miejsc.

Co nas czeka?

Półmaraton oznacza, że zawodnicy zmierzą się na trasie o długości 21,097 km. Start odbędzie się o 10:00, natomiast miejsce startu to ul. Grunwaldzka. Meta znajdować się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich, także możemy mówić o powtórce z poprzednich lat. Choć trzeba też przyznać, że mamy do czynienia ze szczególnym rokiem – targi istnieją dokładnie od 100 lat (informacja o tej wyjątkowej rocznicy znajdzie się na medalach).

Wracając jeszcze do rejestracji, zainteresowani muszą pamiętać o opłacie startowej. Do 14 października opłata to 120 zł, z kolei w ostatnich dwóch dniach cena wynosi 150 zł.

Również wirtualnie

Warto również wiedzieć, że możemy też mówić o wirtualnej edycji półmaratonu. Krótko mówiąc, chodzi o pokonanie ciągiem dystansu półmaratonu. Nie ma znaczenia, gdzie będziesz!

Niemniej nie oznacza to braku warunków – bieg musi odbyć się w przyszłym tygodniu (czas od 11 do 17 października) i konieczne jest potwierdzenie przebiegnięcia dystansu. W przypadku biegu wirtualnego zgłoszenia przyjmowane są do 17 października. Opłata startowa wynosi 65-85 zł. Zrzut zdjęcia ekranu stanowiący dowód biegu należy przesłać do 24 października. Istotne jest też to, że do przesłania zrzutu ekranu trzeba wykorzystać aplikację dedykowaną wydarzeniu.