Pomoc potrzebującym

Pomoc potrzebującym to temat, o którym mówi się wiele, ale wydaje się, że mimo to wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu. Krótko mówiąc, dobrze byłoby, abyśmy zwracali uwagę na to, co się dzieje.

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Zresztą najlepiej nawiązać do działań prowadzonych przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Zakonnice te zapewniają wsparcie ubogim. Trzeba też otwarcie powiedzieć (choć nie powinno to dziwić), że mowa o pomocy, która potrzebna jest codziennie. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, chodzi o ponad 430 porcji jedzenia, około 1200 kromek chleba, ciepłe ubrania i wsparcie licznych specjalistów.

Warto również podkreślić, że w ostatni czwartek zakonnice odwiedził Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania dziękował za wszystko to, co siostry robią z myślą o potrzebujących. Prezydent dodał też, że miasto wspiera prowadzoną przez siostry jadłodajnię, ale najważniejsza jest praca, jaka tam ma miejsce.

Oby tak dalej, choć trzeba przyznać, że najlepiej byłoby, jakby działania sióstr nie były potrzebne (to jednak trudno sobie wyobrazić).