Rondo Rataje – od centrum z dwóch pasów

Przebudowa ronda Rataje może dawać się we znaki, ale końcowy efekt powinien wynagrodzić wszelkie problemy. Co możemy powiedzieć na temat obecnej sytuacji?

Dla niezorientowanych

Jeżeli ktoś nie ma rozeznania w przebiegu prac, dobrze wiedzieć, że robotnicy skupiają się na dwóch sprawach. Sprawa numer 1 to przebudowa odcinka ul. Bolesława Krzywoustego od ronda do mostu Królowej Jadwigi, natomiast sprawa numer 2 to modernizacja samego ronda. W rejonie prac mamy czasową organizację ruchu i co istotne, dzisiaj doszło do pewnej zmiany.

Początek października oznacza, że na jezdni od centrum w stronę ronda pojawi się drugi pas ruchu (chodzi o odcinek, który ma ok. 100 metrów). Jeden pas będzie pozwalać na jazdę prosto, a drugi na jazdę prosto lub w lewoułatwienie jest więc spore. Pamiętajmy jednak o tym, że prace cały czas trwają i co za tym idzie, warunki są niesprzyjające. Ostrożność to konieczność, ale przy pracach czujność powinna zostać wzmożona. Zawsze też trzeba zwracać uwagę na bieżące oznakowaniezmiany mogą pojawiać się niespodziewanie.