Radni ułatwiają dbanie o ekologię

Masz stary piec i zastanawiasz się nad bardziej ekologicznym źródłem ogrzewania? W takiej sytuacji możesz liczyć na wsparcie!

Uzyskanie dofinansowania

Krótko mówiąc, chodzi o możliwość dofinansowania. Możliwość ta związana jest z programem Kawka Bis. Co więcej, podczas wczorajszej sesji miejscy radni przyjęli pewne zmiany. Zmiany, które można określić odpowiedzią na pojawiające się potrzeby – należy przez to rozumieć choćby szybszy czas realizacji czy uproszczone procedury.

Nabór wniosków na dany rok kalendarzowy (zaczynając od przyszłego) przebiegnie w sposób ciągły – wnioski będzie można składać od 2 stycznia do 31 lipca w jednym roku budżetowym. Warte podkreślenia jest też to, że na początku 2024 roku pojawi się przepis skierowany w posiadaczy starych bezklasowych pieców centralnego ogrzewania – chodzi o możliwość nałożenia kary grzywny. Wiadomo także, że wysokość grzywny będzie mogła wynieść maksymalnie 5 tys. zł.

Wszystkim zależy na tym, abyśmy mogli mówić o zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń. Wypada także odnotować, że Kawka Bis to wsparcie, które pochodzi z budżetu – rządzący bardzo chcą, aby zanieczyszczeń było jak najmniej.

Co o tym sądzisz? Jeżeli potrzeba jakichś wyjaśnień, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z kimś, kto wie wszystko na temat potencjalnego dofinansowania.