Dbajmy o zdrowie!

Wiele mówi się o zdrowiu, ale czy słowa mają przełożenie na rzeczywistość? Wydaje się, że mowa o temacie, w przypadku którego wątpliwości są jak najbardziej możliwe.

Przemyślenie sprawy

Tymczasem wątpliwości być nie powinno. Wiadomo, że z badaniem może wiązać się strach, ale ten strach nie powinien mieć znaczenia. Jeżeli dzieje się źle, bardzo ważne jest szybkie rozpoznanie problemu. Kiedy jest źle i tak wszystko wyjdzie na jaw, także lepiej niech wyjdzie szybciej! Szybsze poznanie problemu oznacza większe szanse na pomyślne zakończenie!

To wszystko jest nawiązaniem do bezpłatnej mammografii, z której mogą skorzystać mieszkanki Poznania. Propozycja skierowana jest do kobiet w wieku 50-69 lat. Ponadto konieczne jest spełnienie jednego z postawionych warunków – chodzi o brak mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub wskazania genetyczne (choćby rak piersi u matki). Badania wykonuje się w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Jest to miejsce, gdzie pacjentki mogą być pewne nowoczesny mammograf cyfrowy.

Mammografią określa się badanie wykorzystywane w profilaktyce raka piersi. Warte podkreślenia jest również to, że mowa o badaniu, które pozwala wykryć zmiany niedające wyraźnych objawów!

Mammografia nie wymaga skierowania lekarskiego.