Zmiany w systemie parkowania na poznańskim osiedlu Rataje

W odpowiedzi na narastający problem zajmowania miejsc parkingowych przez auta z rejestracjami spoza Poznania, administracja osiedli Rataje w Poznaniu planuje wprowadzenie nowego rozwiązania. Zamierza uruchomić strefę płatnego parkowania, która będzie czynna przez całą dobę. Ta decyzja jest reakcją na ciągłe blokowanie miejsc postojowych przez kierowców niezamieszkałych na tym obszarze.

Parkowanie pojazdów przez osoby niezwiązane zamieszkaniem z osiedlami Rataje jest stałym problemem. Znaczna część tych samochodów posiada numery rejestracyjne niewystawione w Poznaniu a co więcej, wielokrotnie są one zaparkowane niezgodnie z przepisami.

Jeden z mieszkańców osiedla Rzeczypospolitej podzielił się z nami informacją, że w poprzednim tygodniu odbyło się spotkanie informacyjne dla lokalnej społeczności. Podczas tego zgromadzenia poinformowano obecnych o planach implementacji strefy płatnego parkowania na terenie całego osiedla. Administracja osiedla organizowała podobne spotkania informacyjne dla innych grup mieszkańców, aby jak najszersze grono osób było świadome nadchodzących zmian.