Zderzenie na skrzyżowaniu Inflanckiej i Piłsudskiego – korek i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Prawdziwe zamieszanie zapanowało w rejonie przecięcia ulic Inflanckiej i Piłsudskiego, gdzie doszło do zderzenia aż dziewięciu samochodów. Na szczęście, mimo spektakularności wypadku, żadna osoba nie odniosła obrażeń. Niemniej jednak, incydent ten spowodował znaczne problemy w normalnym funkcjonowaniu ruchu drogowego, co zmusiło lokalne autobusy do korzystania z objazdów.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce 11 stycznia, dokładnie o godzinie 16.00. W wyniku potężnej siły uderzeń, jedno z pojazdów załadowało na drzewo. Samochody zostały rozrzucone po jezdni na całkowitej długości 150 metrów!

Przyczyną nieszczęśliwego incydentu była śliska nawierzchnia, która sprawiła, że kierowcy stracili kontrolę nad swoimi pojazdami. Jak dowiadujemy się od pracujących na miejscu służb – ulica Inflancka jest obecnie nieprzejezdna na odcinku pomiędzy Bobrzańską a Piłsudskiego.

Skutki zdarzenia spowodowały konieczność zmiany tras lokalnych autobusów przez MPK. „Z powodu zdarzenia drogowego bez udziału MPK Poznań wstrzymany został ruch kołowy na ul. Inflanckiej między Bobrzańską i Piłsudskiego” – czytamy w oficjalnym komunikacie MPK. „Autobusy linii 162, 166, 181 oraz 196 jadące w kierunku ronda Rataje zostały skierowane na objazd ul. Milczańską i Brneńską. Ruch w przeciwnym kierunku odbywa się bez zmian. Na obsługę ulicy Piłsudskiego uruchomiono dodatkowy autobus”.