Zakup nieruchomości na wynajem w Hiszpanii — co warto wiedzieć?

W obecnej sytuacji rynkowej coraz większą popularnością cieszy się zakup apartamentów i domów w celach inwestycyjnych. Wynajem nieruchomości pozwala osiągnąć stabilny dochód pasywny oraz zabezpieczyć kapitał przed inflacją. Dotyczy to szczególnie atrakcyjnych regionów, które cieszą się przez cały rok dużym zainteresowaniem turystów.

Dlaczego warto kupić nieruchomość na wynajem w Hiszpanii?

Hiszpania jest krajem, który wiele osób chętnie odwiedza ze względu na niezwykle sprzyjające warunki do życia. Piękne krajobrazy, przyjazny klimat i ciekawa kultura sprawiają, że poszczególne regiony tego kraju przyciągają jak magnes rzesze podróżujących. Posiadając nieruchomość w atrakcyjnym miejscu, można przeznaczyć ją na wynajem, co stanowi doskonałe źródło pasywnego dochodu. W niektórych popularnych nadmorskich regionach nieruchomości mogą generować atrakcyjne stopy zwrotu z inwestycji. Przeczytaj więcej o Costa del Sol, aby dowiedzieć się szczegółów na temat leżącego w Andaluzji wybrzeża. Inwestycja w dom lub apartament mogą stanowić również skuteczną formę zabezpieczenia przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen, wartość Twojej inwestycji także się zwiększa. W niektórych przypadkach, koszty związane z utrzymaniem i zarządzaniem nieruchomością na wynajem mogą być odliczane od podatku, co pozwala zminimalizować obciążenia.

Jak kupić nieruchomość na wynajem w Hiszpanii?

Jeśli zastanawiasz się, jak kupić dom w Hiszpanii, zapoznaj się z naszą ofertą. Na początku konieczne jest podpisanie umowy wstępnej (kupna — sprzedaży) po hiszpańsku. Można w ten sposób zarezerwować konkretną nieruchomość. Wiąże się z tym konieczność wpłacenia zaliczki w wysokości od 3 do 10 tysięcy euro. Kolejnym krokiem jest sporządzenie aktu notarialnego w języku hiszpańskim. W przypadku długiego czasu oczekiwania trzeba wpłacić depozyt w wysokości 10%. Warto wiedzieć, że lokalne banki mogą sfinalizować nawet do 70% kosztów całej transakcji. Zdolność kredytowa obliczana jest w oparciu o polskie zeznanie podatkowe PIT lub CIT. Jeśli kupisz nieruchomość na firmę, możesz liczyć na zwrot nawet 10% kwoty zakupu w postaci podatku VAT. Chociaż wydaje się to trudne, zakup nieruchomości w Hiszpanii nie jest aż tak skomplikowany. Wejdź na stronę: costadelux.pl, aby dowiedzieć się więcej. Nasze biuro podróży powstało, aby pomagać klientom w finalizowaniu transakcji. Objaśniamy trudne kwestie i ułatwiamy przejście przez procedury. Dotyczy to na przykład nadania hiszpańskiego numeru identyfikacji podatkowej czy założenia konta w lokalnym banku.