Podział zarządzania parkingiem na osiedlu Rzeczypospolitej – niepotwierdzone informacje spędzają sen z powiek mieszkańców

Jedno z doniesień, które obecnie krążą wśród mieszkańców osiedla Rzeczypospolitej, związane jest z potencjalnym przejęciem zarządzania Strefą Płatnego Parkowania na Ratajach przez Zarząd Dróg Miejskich. Według tych nieoficjalnych źródeł, takie zmiany miałyby nadejść już na początku przyszłego roku, konkretnie od stycznia. Niemniej jednak, spółdzielnia zdecydowanie zaprzecza tym plotkom.

Informacja o planowanym utworzeniu Strefy Płatnego Parkowania na terenie osiedla Rataje została przez nas udostępniona kilka tygodni temu. Wywołało to falę reakcji zarówno w lokalnych mediach, jak i wśród mieszkańców osiedla. W efekcie pojawiają się niezweryfikowane informacje, które szybko rozprzestrzeniają się wśród społeczności lokalnej.

Jeden z mieszkańców osiedla Rzeczypospolitej przekazał nam swoje obawy wynikające z podsłuchanych rozmów. Zgodnie z tym co usłyszał, Strefa Płatna Parkowania ma zostać uruchomiona już od pierwszego miesiąca przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich miałby wtedy przejąć kontrolę nad parkingami na osiedlowych ulicach, które do tej pory były zarządzane przez spółdzielnię.