Zakończenie renowacji torowisk w centralnej części Poznania to już kwestia najbliższych dni

Związane z odnową szlaków tramwajowych prace remontowe w sercu Poznania zbliżają się do końca. Niemniej, zanim zmodernizowane tory na Świętym Marcinie, Alejach Marcinkowskiego oraz ulicach 27 Grudnia i Gwarnej znów przyjmą tramwaje, konieczne jest jeszcze montaż i sprawdzenie sieci trakcyjnej.

Planowane zadania podzielono na dwuetapowy proces. Pierwszy etap przewidziano na nadchodzący weekend, datowany na 2-3 grudnia, a drugi ma swój początek w następny poniedziałek, 4 grudnia. Wpłyną one jednak na istotne modyfikacje w poruszaniu się tramwajami po centrum miasta.

Nadchodzące weekendowe prace (2-3 grudnia) wiążące się z realizacją pierwszego etapu, uniemożliwią tranzyt tramwajów przez śródmieście – od mostu Teatralnego do placu Wielkopolskiego (poprzez ulice Fredry, Mielżyńskiego, plac Cyryla Ratajskiego i 23 Lutego). Zablokowany zostanie także przejazd przez Święty Marcin (od ulicy Towarowej do Al. Marcinkowskiego). W obsłudze centralnej części miasta pomogą tramwaje z linii numer 9 i 13. Te umożliwią dojazd ulicami Strzelecką i Podgórną do przystanku na Alejach Marcinkowskiego. Linia nr 9 nie zmieni swojej trasy, natomiast tramwaje „trzynastki” będą jeździć zmodyfikowaną trasą ze Starołęki do centrum przez rondo Rataje oraz węzeł AWF. Do Alej Marcinkowskiego będzie również docierała specjalna bożonarodzeniowa linia tramwajowa numer 24.