Linia lotnicza Ryanair uruchamia trzy nowe trasy z Poznania w sezonie letnim

Linia lotnicza Ryanair, według informacji przekazanych przez portal fly4free, planuje wprowadzenie trzech nowych tras lotniczych z Poznania w nadchodzącym sezonie letnim. Dane pochodzące z systemu rezerwacyjnego wskazują, że podróżni będą mieli możliwość skorzystania z bezpośrednich lotów z Portu Lotniczego Ławica do Pragi, Salonik oraz Kopenhagi.

Najwcześniej, już 1 kwietnia, rozpoczną się rejsy do stolicy Czech, Pragi. Loty na tej trasie będą odbywały się dwa razy do tygodnia – w poniedziałki i czwartki. Kolejna trasa, Poznań – Saloniki, ruszy dzień później, 31 marca. Także w tym przypadku pasażerowie będą mogli skorzystać z połączenia dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Od 2 kwietnia natomiast uruchomione zostanie połączenie do duńskiej stolicy, Kopenhagi, z planowanymi lotami w każdy wtorek i sobotę. Wszystkie te zmiany to oczywiście pozytywne informacje dla Portu Lotniczego Ławica i jego pasażerów.

Niestety, wiadomości te niosą ze sobą również pewne negatywne aspekty. Jak wynika z letniego rozkładu lotów przewoźnika Ryanair, nie ma w nim miejsca na połączenie Poznań – Kraków. Aktualnie trasa ta realizowana jest trzy razy w tygodniu, jednak ostatni lot planowany jest na 29 marca.