Ponad 600 drzew i krzewów zniknie z terenu przy Piastowskiej

W ostatnim okresie, spostrzec można było na działce dawnego toru łuczniczego, położonego przy ulicy Piastowskiej (fragment Wartostrady położony na Wildzie), że rosnące tam drzewa i krzewy zostały oznaczone pomarańczowym kolorem. Ten obszar, aktualnie pokryty bujną roślinnością, planowany jest do przekształcenia w Centrum Lekkiej Atletyki, które ma należeć do Akademii Wychowania Fizycznego.

Działka ta przeszła pod opiekę Akademii Wychowania Fizycznego dekadę temu i przez te lata pozostawała nieużytkowana. Z czasem poprzedni użytkownicy – łucznicy – opuścili miejsce, a na ich miejsce zaczęły pojawiać się kolejne krzewy. Mieszkańcy okolicy korzystali z tej naturalnej zieleni. Jednakże, stało się jasnym, że obszar ten nie pozostanie otwarty dla publicznego użytku i zniknie z niego ponad 600 drzew i krzewów.

Na planach AWF jest budowa Centrum Lekkiej Atletyki w tym miejscu. Plany obejmują stworzenie trawiastego boiska treningowego dla studentów uczelni. Teren zostanie zamknięty dla ogólnej publiczności. Akademia Wychowania Fizycznego złożyła już wniosek do urzędu o zezwolenie na wycięcie roślin. Najpierw przestrzeń zostanie uporządkowana, następnie zostanie przygotowany projekt obiektu i uczelnia złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Inwestor już teraz zapewnia, że pojawią się tutaj nowe nasadzenia, które mają zrekompensować to, co zostanie wycięte.