Wielkopolski Cmentarz Zasłużonych oczekuje na odnowę: rusza 23. edycja zbiórki na jego renowację

Początek nowej inicjatywy mającej na celu renowację Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan w Poznaniu został oficjalnie ogłoszony. Tego wtorkowego dnia, ci, którzy zbierają fundusze na ten cel, złożyli hołd Marcelowi Mottowi, składając kwiaty i zapalając znicze na jego grobie. Akcja zbiórkowa potrwa do 2 listopada.

Akcja ta, znana jako Kwesta na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, została zainicjowana już dwudziesty trzeci raz. Zbiórka prowadzona przez przewodników PTTK Poznań na terenie cmentarza będzie trwała aż do 2 listopada, a jej wolontariusze będą aktywnie zbierać pieniądze w godzinach od 10:00 do 18:00.

Głównym celem tej akcji jest zebranie funduszy na wsparcie prac renowacyjnych przeprowadzanych na cennych zabytkowych nagrobkach tego cmentarza. Zebrane środki finansowe mają uzupełnić budżet miasta Poznania przeznaczony na te cele. Jak podkreśla Grażyna Arasimowicz-Banaszak, przewodniczka PTTK z Poznania i członkini Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania, które co roku jest aktywnie zaangażowane w realizację kwesty, już wcześniej zebrane datki pozwoliły przeprowadzić na cmentarzu wiele prac renowacyjnych. Prace te były kontynuowane również w bieżącym roku.