W Poznaniu szykuje się nowy przejazd rowerowy – gdzie?

Przebudowane przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego to duży plus. Niemniej jednak mogą pojawiać się narzekania związane z brakiem przejazdu dla rowerów. Takie narzekania można zrozumieć i co najważniejsze, już niedługo powinniśmy doczekać się takiego przejazdu.

Co wiadomo na temat prowadzonych działań?

Przede wszystkim należy podkreślić, że możemy mówić o podpisaniu umowy z wykonawcą. Ważne jest też to, że pojawienie się przejazdu rowerowego to integralna część tego, co już za nami. Można powiedzieć, że chodzi o ostatni etap zmian.

Jeżeli interesujesz się szczegółami, musisz wiedzieć, że plan zakłada poruszanie się przez obie jezdnie ul. Hetmańskiej i torowisko tramwajowe. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło stosunkowo niedawno, bo 6 sierpnia. Data ta jest bardzo ważna, ponieważ czas na skończenie prac to 100 dni. Warto również zaznaczyć, że przez skończenie wszystkiego należy rozumieć działania budowlane i zgromadzenie potrzebnych dokumentów. Łączna wartość inwestycji powinna wynieść blisko 480 tysięcy złotych.