Rozbudowa pasów ruchu na autostradzie A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód

Planuje się dodanie trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Autostrada Wielkopolska, odpowiedzialna za ten fragment drogi, rozpoczęła proces przetargowy.

Prace związane z rozbudową mogą trwać do 16 miesięcy. Chociaż dokładny termin rozpoczęcia prac będzie ustalony po wyborze wykonawcy przetargu, wszystko wskazuje na to, że prace ruszą jeszcze w tym roku. Kluczowe dla procesu rozbudowy będzie poszerzenie mostów przebiegających przez rzeki Michałówka i Kopla. Ten specyficzny 10-kilometrowy fragment autostrady odnotował znaczący wzrost natężenia ruchu, szczególnie po otwarciu trasy S5 prowadzącej do Gniezna i Bydgoszczy.

W ramach planów modernizacyjnych, poza dodaniem trzecich pasów ruchu, przewiduje się również wymianę nawierzchni na węzłach Poznań Luboń i Poznań Wschód.

Prace konserwacyjne na węźle Poznań Luboń mają potrwać miesiąc. Autostrada Wielkopolska planuje przeprowadzić je w lipcu lub sierpniu bieżącego albo następnego roku.

Trzy pasy ruchu na autostradzie A2 są już dostępne na 16-kilometrowym odcinku między węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Prace rozbudowy zakończyły się w grudniu 2019 roku.