Michał Deptuła prawdopodobnie będzie kandydował na kolejną kadencję jako wójt Wadowic Górnych

Nie jest tajemnicą, że Michał Deptuła, aktualny wójt gminy Wadowice Górne, prawdopodobnie stawi czoła wyzwaniu i ponownie wystartuje w wyborach na to samo stanowisko. Od 2018 roku pełni funkcję wójta w tej malowniczej gminie położonej nieopodal Mielca. Przez pewien okres jego nazwisko pojawiało się w kontekście możliwości kandydowania na prezydenta tego miasta, jednak cała sprawa zakończyła się jedynie na rozmowach i domysłach.

Tarnobrzeski Komisarz Wyborczy zatwierdził rejestrację Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Deptuły. Zgodnie z dokumentacją, działalność komitetu obejmuje teren gminy Wadowice Górne.

Rejestracja komitetu oznacza, że podczas nadchodzących wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu, może on przedstawić swoje propozycje kandydatów do Rady Gminy oraz kandydata na stanowisko wójta. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Michał Deptuła będzie tym kandydatem.

Komitety mają termin do 4 marca na zgłoszenie list kandydatów na radnych do Komisarzy Wyborczych. 14 marca natomiast zamyka się okno na zgłoszenia kandydatów na wójta, burmistrza czy prezydenta. Po tych datach kandydatury stają się oficjalne.