Rondo Rataje oficjalnie oddane do użytku

Oczekiwanie na oddanie ronda Rataje mogło się dłużyć, ale to już przeszłość! Prace zostały zakończone i nic tylko się cieszyć, prawda?

Co wiemy?

Oczywiście zapoznanie się z efektami to coś, na co wielu osobom przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak to w tym momencie nie jest najważniejsze – na teraz liczy się to, że prace skończono (modernizacja rozpoczęła się niecałe 2 lata temu).

Naturalnie trudno wszystko sprowadzić do szczegółów. Na pewno można powiedzieć, że zmodernizowane rondo ma znacznie wyższe parametry bezpieczeństwa. Troska o bezpieczeństwo to coś, co zawsze ma znaczenie – wystarczy zwrócić uwagę na polskie drogi. Nie możemy też zapomnieć o komforcie – bezpieczeństwo i komfort można określić gwarancją satysfakcji. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że zmiany dotknęły kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i rowerzystów. Krótko mówiąc, nie można powiedzieć, że jakieś grono jest mniej ważne.

Koszt przebudowy wyniósł 140 milionów złotych. Inwestorem budowy było Miasto Poznań, ale musimy pamiętać, że mieliśmy działanie inwestora zastępczego – chodzi rzecz jasna o Poznańskie Inwestycje Miejskie.