Czy dbamy o seniorów?

Troska o seniorów to temat, który może wzbudzać pewne wątpliwości. Z jednej strony wszystko jest jasne, ale z drugiej musimy pamiętać, że teoria niekoniecznie ma przełożenie na to, co jest w praktyce. Co więcej, w Poznaniu doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Co robić?

Najlepszym tego dowodem są wolontariusze. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o ludzi, którzy świadczą pomoc w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów. Korpus ten realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i wolontariusze poznańskiego Caritasu.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły, dobrze wiedzieć, że nie ma mowy o jakimś rozdrabnianiu – po prostu trzeba pomóc osobom starszym. Można jeszcze dodać, że wsparcie tyczy się również osób samotnych, które są niesamodzielne. Krótko mówiąc, musimy pamiętać o tym, że są różne okoliczności. Warte podkreślenia jest też to, że oferta dotyczy osób, które mają minimum 65 lat. Zgłoszenia wyłącznie telefoniczne.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak szybkie skontaktowanie się z kimś, kto zna wszelkie szczegóły. Niejasności powinny zostać rozwiązane błyskawicznie.

Wieści z Poznania możesz znaleźć także tutaj.