Poznań przygotowuje się na Noc Muzeów: ZTM wprowadza zmiany w komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu (ZTM) zapowiada zmiany w działaniu komunikacji miejskiej na 18 maja, kiedy to odbędzie się Noc Muzeów. Inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, dlatego też ZTM chce ułatwić podróżowanie między różnymi miejscami biorącymi udział w tym kulturalnym wydarzeniu.

W ramach przygotowań do Nocy Muzeów, ZTM zamierza zwiększyć częstotliwość kursowania tramwajów na linii nocnej nr 202. W ten sposób od godziny 23:00 do 1:30 tramwaj będzie jeździł częściej, co ma zapewnić, że na odcinku pokrywającym się z trasą linii nr 201, tabor będzie odjeżdżał co 10 minut.

Przy okazji Nocy Muzeów, ZTM oferuje również wyjątkową możliwość skorzystania z linii turystycznych. Choć normalnie kursują one w każdy weekend od końca kwietnia, to nadchodząca sobota stwarza unikalną okazję do przejażdżki starym autobusem lub tramwajem.

Schemat kursowania linii nr 20 i 100 pozostanie bez zmian. Natomiast dla linii nr 102 przedłużone zostanie kursowanie do godziny 21:00. Dodatkowo, specjalnie na tę okazję, zostaną uruchomione linie tramwajowe nr 0 i H. Ruch tych linii zakończy się odpowiednio o godzinach 22:00 i 21:45.

Dokładne trasy wszystkich wspomnianych linii są dostępne na stronie ZTM.