Enea Stadion w Poznaniu przechodzi metamorfozę: Planowane jest czyszczenie i renowacja membrany

W najbliższym czasie, Enea Stadion w Poznaniu będzie prezentował się w nowej, odświeżonej oprawie. To wszystko za sprawą planowanego czyszczenia membrany stadionu, która z biegiem lat utraciła swój pierwotny, śnieżnobiały kolor. Warto przypomnieć, że ostatni raz konserwacja tego elementu konstrukcji nastąpiła jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012, co oznacza, że minęło od tego czasu dokładnie 12 lat!

Podjęte zostały niezbędne kroki ku realizacji tego projektu – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR) zawarły umowę z firmą odpowiedzialną za wykonanie prac konserwacyjnych. Szczegóły udostępnił POSiR, z których wynika, że poddane czyszczeniu zostaną zarówno zewnętrzne, jak i części wewnętrznej powierzchni membrany stadionu. Proces ten będzie realizowany przy użyciu specjalistycznego środka do czyszczenia, rekomendowanego przez producenta materiału, z którego powstało poszycie obiektu. Całość inwestycji, obejmująca także naprawę otuliny betonowej słupów, będzie kosztować około 750 000 złotych netto.

Jednakże, w planach nie zostało uwzględnione czyszczenie membrany nad IV trybuną. Jak tłumaczy POSiR, jest to związane z koniecznością przeprowadzenia bardziej skomplikowanych prac modernizacyjnych. Planowane działania będą realizowane dwuetapowo. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje dokumentację projektową, która po zatwierdzeniu, da start następnej fazie – pracom renowacyjnym, które nie powinny trwać dłużej niż dwa miesiące.