Powrót letnich półkolonii

Pandemia znacząco zmieniła nasze życie. Można nawet powiedzieć, że nasze dotychczasowe życie zostało po prostu zniszczone. Obecnie możemy usłyszeć o powrocie do normalności, ale nie oznacza to tego, że zagrożenie zniknęło – zagrożenie jest mniejsze. Niemniej jednak coraz łatwiej sprawiać wrażenie, że wszystko wróciło do znanej nam normy – dowodem na to jest choćby powrót letnich półkolonii.

Inicjatywa ciesząca się sporym zainteresowaniem

W zeszłym roku dzieci mogły zapomnieć o półkoloniach. Można było sądzić, że w tym roku będzie tak samo, ale jest inaczej. Warto również podkreślić, że poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w placówkach, do których dzieci uczęszczają podczas roku szkolnego. Krótko mówiąc, bardzo często możemy mówić o lokalizacji bliskiej miejscu zamieszkania. Pamiętaj też, że oferta dotyczy klas I-III.

Chęć zorganizowania półkolonii zgłosiło 39 szkół z całego Poznania. Każde dziecko może znaleźć się na jednym turnusie. Koszt pobytu na półkolonii wynosi 500 zł, ale większość kwoty pokrywa miasto – rodzice muszą zapłacić 150 zł. Wypada także odnotować, że to niejedyny warunek, jaki należy spełnić – rodzice muszą mieszkać w Poznaniu i właśnie w tym mieście płacić podatki.