Poszukiwanie wolontariuszów

Ostatni tygodnie to coraz mniej zakażeń, ale mimo wszystko nie można powiedzieć, że pandemia jest już opanowana. Najlepszym dowodem na to jest poszukiwanie wolontariuszów, którzy mieliby pracować w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim.

Wystarczą chęci

Do pomocy innym wystarczą tylko dobre chęci! Zadaniem wolontariuszów jest dbałość o kwestie organizacyjne i płynny ruch tych, którzy czekają na szczepionkę. Z przykład może posłużyć choćby przekazywanie kwestionariuszy dotyczących zdrowia. Gdyby coś okazało się niejasne, wolontariusze powinni zapewnić wsparcie. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że na początku jest obowiązkowe przeszkolenie (do tego dochodzi też porozumienie wolontariackie). Wypada również dodać, że wszyscy zainteresowani otrzymują środki ochrony osobistej. Gdyby ktoś potrzebował zaświadczenia o odbyciu wolontariatu, nie ma z tym problemu. Nie można też zapomnieć o koszulkach i gadżetach Miasta Poznania.

Plan zakłada, że szczepienia odbywają się przez cały tydzień w godz. 8:00-20:00. Niemniej to się może zmienić i to niekoniecznie z winy osób odpowiedzialnych za szczepienia. Kluczowe są dostawy szczepionek, a jak pewnie większość osób wie, różnie bywa. Warte odnotowania jest też to, że praca wolontariuszy rozpoczyna się już o 7:30. Można również powiedzieć, że wolontariusze potrzebni są przed szczepieniami i długo po zakończonych szczepieniach – praca trwa do 21:00.