Pomoc bezdomnym zwierzętom

Kalendarzowa jesień jeszcze za jakiś czas, ale już teraz można powiedzieć, że pogoda jest daleka od letniej. Przed nami zimne i coraz krótsze dni – dni, podczas których sporo będziemy w domach. Warto, aby ten okres przełożył się na pomoc bezdomnym zwierzakom.

Co mogę zrobić?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że pomoc czasem jest stosunkowo łatwa. Można też dodać, że mowa o czymś znacznie prostszym niż niektórym osobom może się wydawać.

Wypada także zaznaczyć, że chodzi o poznańskie Gratowisko przy ul. Wrzesińskiej. Dla niezorientowanych – jest to punkt, w którym można zostawić to, co jest niepotrzebne. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wiele zależy od perspektywy – coś teoretycznie bezużytecznego gdzieś indziej może okazać się niezwykle pomocne. Zresztą wystarczy powiedzieć, że często możemy mówić o pozostawianiu mebli, książek, zabawek czy sprzętu sportowego.

Ktoś może zapytać, jak to się ma do bezdomnych zwierząt? Odpowiedź na takie pytanie jest prosta – obecnie zbiórka dotyczy także bezdomnych zwierzaków. Akcja trwa do 30 września – można przynosić wszystko to, co przyda się psom i kotom (m.in. stare koce, ręczniki czy pościele). Mile widziana jest nawet karma dla zwierząt.

Pamiętajmy też o tym, że przekazanie niepotrzebnych rzeczy to szansa na pomoc innym i dbałość o proekologiczny styl życia.