Otwarcie ronda Rataje – czego chcą mieszkańcy?

Modernizacja ronda Rataje cały czas trwa, ale mimo to dobrze zastanowić się nad przyszłością. Warte podkreślenia jest też to, że z takiego założenia wyszedł Zarząd Transportu Miejskiego – chodzi o ankietę dotyczącą autobusów.

Spore zainteresowanie

Co więcej, ankieta wzbudziła spore zainteresowanie – wypowiedziało się prawie 2,4 tys. Poznaniaków. Trzeba również przyznać, że duże znaczenie miał fakt, iż badanie przeprowadzono stacjonarnie i online. Nie ma też co ukrywać, że wiele się wyjaśniło – nie chodziło tylko o potrzebne autobusy.

Na pewno możemy być pewni dokładnej analizy. Ważne jest też to, że przy ewentualnych zmianach wypowiedzieć się będą mogły rady osiedli oraz gminy Kórnik, Kleszczewo i Zaniemyśl. Takie podejście ma związek, z tym że wymienione gminy współpracują z Poznaniem. Gdyby kogoś interesowały dokładne wyniki badania, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się ze szczegółami.

Niemniej jednak nie można zapomnieć o tym, co zostało powiedziane – ankieta miała na celu poznanie preferencji mieszkańców (możemy mówić o swego rodzaju wskazówkach). Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że raczej trudno będzie wszystkich usatysfakcjonować.