Nowe święto państwowe

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, zgodnie z którą rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego jest świętem państwowym. Podpisanie ustawy miało miejsce w Bazarze Poznańskim, natomiast nowe święto to „Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego„.

Co jeszcze wiemy?

Gdyby ktoś nie wiedział, nowe święto przypadać będzie 27 grudnia. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że o święcie będziemy mogli mówić już w tym roku.

Za powstanie nowego święta odpowiada wiele osób – wystarczy wziąć pod uwagę choćby Instytut Pamięci Narodowej (poznański oddział). Warto również pamiętać o tym, że inicjatywa cieszyła się wsparciem licznych samorządowców, instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych.

Nie ma też co ukrywać, że „Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego” to wyjątkowa i wzruszająca chwila. Mamy do czynienia z uhonorowaniem bohaterskich powstańców.

Dzień wolny od pracy?

Być może wiele osób zastanawia się nad tym, czy możemy mówić o dniu wolnym od pracy – w końcu „Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego” wyznaczono tuż po świętach Bożego Narodzenia. Okoliczności sprzyjają dłuższemu odpoczynkowi od pracy, ale dnia wolnego nie ma i nie będzie (przynajmniej w najbliższym czasie).