Znów działa mobilny punkt wsparcia

Zimy mogą nam kojarzyć się ze śniegiem czy niskimi temperaturami – to zrozumiałe. Niemniej jednak są też osoby, dla których zima oznacza walkę o przeżycie. Chodzi oczywiście o bezdomnych.

Mobilny punkt wsparcia

Sytuacja bezdomnych sprawia, że po raz kolejny doszło do uruchomienia mobilnego punktu wsparcia. Ważne jest też to, że mobilny punkt wsparcia kieruje się wyłącznie do bezdomnych. Warto również pamiętać o tym, że oferowanie pomocy możliwe jest dzięki pracy streetworkerów. Działania streetworkerów to temat, o którym można rozmawiać bardzo długo – z jednej strony są ciepłe posiłki, a z drugiej ciepła odzież, opieka przedmedyczna czy pomoc w trafieniu do placówki dla bezdomnych (to rzecz jasna przykłady). Placówki dla bezdomnych wykonują dużo ciężkiej pracy, ale trzeba pamiętać o tym, że ta praca musi przekładać się na pomoc. Warto też wiedzieć, że potrzebujących nie brakuje – dzienne wsparcie trafia do niemal 150 osób. Ponadto trudno liczyć na to, że wszyscy potrzebujący korzystają z zapewnianych usług.

Dobrze też mieć na uwadze, że pomoc bezdomnym to coś, co powinno dotyczyć nie tylko odpowiednich obiektów. Krótko mówiąc, wszyscy musimy gwarantować wsparcie. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego, konieczna jest reakcja. Reakcja może nastąpić na różne sposoby – najlepszym przykładem zatelefonowanie w odpowiednie miejsce.

Pomoc osobom bezdomnym to problem, o którym można usłyszeć w całym kraju.