Międzynarodowy Dzień Ziemi

O pewnych rzeczach powinniśmy pamiętać zawsze – za przykład może posłużyć choćby sprzątanie. Z drugiej strony Międzynarodowy Dzień Ziemi jest swego rodzaju szansą – szansą na to, aby sobie o pewnych rzeczach przypomnieć. Można też powiedzieć, że to szansa na propagowanie jedynej właściwej postawy.

Miasto jak zwykle się zaangażowało!

Miasto Poznań to doskonale rozumie. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że możemy mówić o wspieraniu Poznanianek i Poznaniaków chcących wziąć udział w wiosennych porządkach. Warte podkreślenia jest również to, że mieliśmy wielkie sprzątanie, które rozpoczęło się w piątek i potrwało przez cały weekend.

Wypada też odnotować, że odzew był spory. Dość powiedzieć, że do akcji włączyło się ponad 80 zorganizowanych grup. Można jeszcze dodać, że tak naprawdę sprzątanie rozpoczęło się już w czwartek (21 kwietnia). Tego dnia 50 harcerek i harcerzy z 174 PDH „Hetman” pojawiło się w lesie przy osiedlu nad Różanym Potokiem. To też jest dobrym przykładem tego, o czym wcześniej była mowa – Międzynarodowy Dzień Ziemi ma niemałe znaczenie, ale o sprzątaniu powinno się pamiętać zawsze.